Skip to content

Een bijzondere en unieke praktijk voor geboortezorg in
de gemeente Langedijk
Hollandse Kroon, Heerhugowaard en Alkmaar

Een bijzondere en unieke praktijk voor geboortezorg in de gemeente Langedijk
Hollandse Kroon, Heerhugowaard en Alkmaar

LEER ONS KENNEN

POŁOŻNA - Polska położna w Holandii​

Nazywam się Joanna van Kleef – Swierczyńska jestem położną z 25 letnim stażem. Od 1990 roku mieszkam w Holandii. W 1995 roku z sukcesem nostryfikowałam polski dyplom położnej w Akademii dla Położnych w Amsterdamie. Od tego czasu jestem aktywną położną w Holandii.

Od roku 1999 z powodzeniem prowadzę prywatną klinikę położniczą. Z pasją i zaangażowaniem pomagam moim klientkom podczas ciąży, odbieram porody w domu jak i w szpitalu oraz opiekuję się matką i dzieckiem po porodzie.

Specjalnie dla kobiet pochodzenia polskiego udzielam konsultacji w okresie ciąży oraz wszelkich niezbędnych informacji o systemie położniczym jaki jest w Holandii.

Jeśli mieszkacie w okolicach mojej kliniki położniczej serdecznie zapraszam Was na spotkanie – będę oczywiście odbierała poród i przychodziła na wizyty poporodowe.

Prowadzenie ciąży i ewentualnie odbieranie porodu u moich rodaczek daje polskim kobietom spokój, zaufanie i czucie bezpieczeństwa w obcym kraju.

Oprócz tego ze jestem położną wydaję także czasopisma dla kobiet w ciąży i młodych rodziców. Jestem redaktor naczelną Baby’s eerste Jaren i Kindje op komst. Czasopisma te cieszą się wielkim powodzeniem a ja czerpię dużo satysfakcji z tego, że mogę podzielić się doświadczeniami położnej i moją pasją z osobami, które marzą by zostać rodzicami. Staram się poprzez swe artykuły pomóc w opiece nad dziećmi młodym mamom i ojcom.

Wydaję także magazyn Nataal. Jest to czasopismo branżowe, kierowane do zawodów mających wpływ na położnictwo i prowadzenie ciąży kobiet w Holandii. “Nataal” jest skierowany do położnych, lekarzy ginekologów, pielęgniarek, doradców laktacyjnych oraz studentów położnictwa.

Lokalizacja praktyki